Tõrvas avati mälestuspink Rein Leppikule

 

 

Tõrva Gümnaasiumi staadionil avati kolmapäeval 25. oktoobril mälestuspink Valgamaa spordiedendajale Rein Leppikule. Kolmapäeval oli tema 69. sünniaastapäev.

Avamisel lausus Rein Leppiku tütar Kärt Leppik: «See koht on sümboolne. Kes teda hästi tunnevad, siis suure osa oma töisest elust veetis ta staadionidel kas sündmusi korraldades või kellelegi kaasa elades. Kui oli vaja midagi küsida või rääkida, ütles ta meile tihti, et me tuleks staadionile.»

Reinu teine tütar Triin Karolin sõnas, et mõte mälestuspink luua tekkis perel kiirelt pärast Reinu surma. «Kuna isal viimset puhkepaika kalmistul ei ole – ta ei soovinud seda –, tahtsime, et oleks inimestel koht, kus nad saaks käia isa veel vaatamas. Ta soovis, et tema tuhk oleks puistatud.»

Tõrva vallavanem Helen Elias lausus, et Rein saab nüüd teispoolsuses näha, kuidas staadionil sünnivad uued sporditalendid. Mäletan, et Rein oligi igal pool olemas, oli see jooksuvõistlus, kergejõustik või võrkpall. Igale poole ta jõudis ja see tegigi temast suure südamega spordimehe.»

Mälestuspingil asub ka väike tahvel, kus on muu hulgas QR-kood, mis avab telefonis Rein Leppikust rääkiva Vikipeedia-lehe.

Pingi valmimist toetasid Tõrva linnahoolduse meeskond, Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp, EMSL Jõud, Valgamaa Spordiliit.

Pingi disainis ja valmistas Võrumaa ettevõte Sisustusbetoon OÜ.