Articles by admin

Chris Marcus Krahv tuli juunioride maailmameistriks

27 jaanuar, 2024

 

Austrias Ramsaus lõppenud suusaorienteerumise MMil tuli laupäeval Eesti teatemeeskond juunioride arvestuses maailmameistriks.

Teatemeeskonda kuulusid Värska OK Peko noored Timo Kudre ja Olle Ilmar Jaama ning Otepää Spordiklubi eest võistlev Chris Marcus Krahv (Valga vald).

Eesti edestas Soome esimest meeskonda ühe minuti ja 18 sekundiga. Pronksmedali võitis Tšehhi esimene võistkond.

Individuaaldistantsidel oli Chris Marcus Krahv – sprindis 18., ühisstardist sõidus 9. ja lühirajal 21.

 

Spordiaasta 2023 parimad Valgamaal

15 jaanuar, 2024

 

11.jaanuaril toimus Otepää Kultuurimajas tänuüritus „Valgamaa tänab”, kus tunnustusi jagas ka Valgamaa Spordiliit.

Valgamaa Spordiliit korraldab igal aastal maakonna edukate sportlaste, aktivistide valimised. Nominente esitasid Valgamaa omavalitsused ja maakonna spordiklubid ning Valgamaa Spordiliit valis 2023. aasta edukamad spordis.

 

Valgamaa edukam sportlane tüdrukud U14 vanuseklassis on  EMILI SILDNIK – kergejõustik.
Vanuseklassi tüdrukud U14 nominendid: Emili Sildnik, Blanka Treufeldt, Svea-Erika Iir

 

Edukam sportlane poisid U14 vanuseklassis on ROBERT RAAK – kergejõustik.

 

Vanuseklassi tüdrukud U16 edukam sportlane KRIS RIIN VERI – kergejõustik.
Vanuseklassi tüdrukud U16 nominendid: Saskia Treufeldt ja Kris Riin Veri

Vanuseklassi poisid U16 edukam sportlane on Venno Põrk

Vanuseklassi poisid U16 nominendid: Venno Põrk ja Armand Hansson

 

Valgamaa edukam sportlane tüdrukud U18 vanuseklassis on BIANKA UHTJÄRV – kergejõustik.
Vanuseklassi tüdrukud U18 nominendid: Heidi Pruus, Bianka Uhtjärv, Kristella Tiri, Annabel Kaas ja Paula Nääme

 

Edukam sportlane poisid U18 vanuseklassis on MARKUS EVERT UHTJÄRV – maadlus.
​Vanuseklassi toisid U18 nominendid: Sten-Erik Iir, Sven Saarmann, Andero Kapp, Marcus Evert Uhtjärv, Mark Peterson ja Kevin Reinberg

 

Valgamaa edukam sportlane 2023 neiud U20 vanuseklassis on CARMEN RÄÄK – kergejõustik.
Vanuseklassi neiud U20 nominendid: Carmen Rääk ja Ketlin Kopp

 

Edukam sportlane 2023 vanuseklassis noormehed U20 on  CHRIS MARCUS KRAHV – orienteerumine.
​Vanuseklassi noormehed U20 nominendid: Romet Kivi, Chris Marcus Krahv, Dan Šemeljov, Markko Gerassimov ja Roman Tanin

 

Vanuseklassi neiud U23 edukam sportlane 2023 on KATRE MARIT LIIV – kergejõustik.

Aasta 2023 edukam naissportlane on JANIKA LÕIV – jalgrattasport, maastikurattur.

Vanuseklassi naised nominendid: Maris Rõõm, Janika Lõiv, Johanna Ardel ja Karleen Randver

 

Valgamaa 2023 edukam meessportlane on  TANEL VISNAP – kergejõustik.

 

Valgamaa edukam Eriolümpia sportlane  2023 on LAURA TIRI – iluvõimlemine.

 

Vanuseklassi NAISED SEENIORID aasta 2023 edukam sportlane on ENE AIGRO – murdmaasuusatamine.
Vanuseklassi naised seeniorid nominendid:  Ene Aigro, Elli Piller, Maive Vill, Pille Illak

 

Aasta 2023 edukam sportlane MEHED SEENIOR vanuseklassis on JÜRI MERIRAND – orienteerumine.
Vanuseklassi mehed seeniorid nominendid: Udo Reinsalu, Rein Mikk, Harry Mägi, Jüri Merirand, Jaanus Hiiemäe, Mati Raudsepp, Uudo Blaasen, Tõnu Sõrmus, Hardi Heinsar, Rinaldo Teder ja Janek Pisartšik

 

Valgamaa edukaim naine tehnikasportlane 2023 on KARLEEN RANDVER – motokross.

 

Valgamaa edukaim mees tehnikasportlane 2023 on MAIKO TAMM – rallikross.
Tehnikasport  mehed nominendid: Arro Vahtra, Margo Pärnaku, Maiko Tamm ja Sebastian Kask

 

Aasta noortetreeneri nimetus antakse treenerile, kes on aasta jooksul silma paistnud spordi arendamisel ja edukate noorsportlaste juhendamisel maakonnas.

VALGAMAA NOORTETREENER 2023 on maadlustreener EVO SAAR.
Valgamaa noortetreener 2023  nominendid: Anneli Taul, Evo Saar ja  Viljo Grauding

 

Aasta tegija kohaliku spordielu edendaja kategoorias on osalenud aktiivselt maakonna spordielu edendamisel, omab suurt mõju piirkonna spordi arengule ja kohaliku koostöö arendamisele.

VALGAMAA SPORDIAKTIVIST 2023 on TIINA NEUMANN.
Valgamaa spordiaktivist 2023 nominendid: Olver Kaljuvee, Valev Sisov ja Tiina Neumann

 

Aasta piirkondlik spordisündmus on maakonna spordiliidu või klubide poolt aasta jooksul korraldatud  üleriigilise, piirkondliku või kohaliku tähtsusega võistlus või -sündmus.

VALGAMAA SPORDISÜNDMUS 2023 on VALGA-VALKA-SMILTENE NOORTE KERGEJÕUSTIKLASTE VÕISTLUS.

Valgamaa spordisündmus 2023 nominendid:

Sooru korvpalliväljaku avamine “Viis miinust korvpallimäng”

Tõrva liikumisüritus “Otsi sõnu”

Sooru Miil

Solar Wheel 1. Valga/Valka rattamaraton

Valga-Valka-Smiltene noorte kergejõustiklaste võistlus ja Vilaski Kestvuskross.

 

VALGAMAA noorte võistkond 2023 on poiste U20 3x800m jooksu võistkond – Markko Gerassimov, Mark Azarevitš ja Taivo Muusikus.
Valgamaa noorte võistkond  2023 nominendid: Tõrva Võrkpalliklubi  tüdrukute U18 noorte võistkond, Poiste U12 korvpallivõistkond, poiste U20 teatejooksu võiskond, poiste U13 korvpallivõistkond ja poiste U16 korvpallivõistkond

 

VALGAMAA parim võistkond aastal 2023 on Otepää spordiklubi suusaorienteerumise meeskond – Chris Marcus Krahv ja Sander Pritsik.

 

Edukaim spordiklubi 2023 on TAMM RACING.

 

VALGAMAA SPORDIPEREKOND 2023 on  perekond KIKKAS – Mati, Anastasija, Paula, Selena ja Marvin.
Valgamaa spordiperekond 2023 nominendid: perekond Pilm, perekond Sisov ja perekond Kikkas.

 

Kultuurkapitali preemiad spordi valdkonnas

 

Tunnustuspreemia NOOR SPORDIAKTIVIST 2023 on PAUL AARES FJODOROV.

Aastapreemiaga LOOTUSTANDEV NOOR 2023 spordi valdkonnas – MAIKO TAMM, noorte parim tehnikaspordis.

Aastapreemia 2023 SPORDI VALDKONNAS saab mees nagu orkester VALEV SISOV.


Aastapreemia 2023 SPORDI VALDKONNAS saab tugeva haardega spordimees EVO SAAR.

 

VALGAMAA SPORDIPEREKOND 2023 on  perekond KIKKAS

Foto: Valju Aloel

1 2 3 138