Paul Kerese 102. sünniaastapäevale pühendatud kiirmaleturniir

27 jaanuar, 2018

 

20. jaanuaril toimunud turniirist võttis osa 58 maletajat. Noored U10 vanuseklass mängis omaette turniiri ja ülejäänud vanuseklassid kõik olid põhiturniirist osavõtjad, kus mängiti kokku 7 vooru šveitsi süsteemis.

Tüdrukud U10
I koht Karoliina Karba 6 punkti
II koht Kertu Karba 6 punkti
III koht Laura Kasesalu 4 punkti
Poisid U10
I koht Rihard Babris 8 punkti
II koht Ott Oskar Lehes 8 punkti
III koht Aleks Desmont 5 punkti
Poisid U14
I koht Albert Pedmanson 5,5 punkti
II koht Herman Pedmanson 5 punkti
III koht Mihkel Tomson 4 punkti
Poisid U18
I koht Aleksandrs Kalninš 4 punkti
II koht Edžu Jirgensons 3 punkti
III koht Rihard Šrenk 3 punkti
Mehed U19(19.-49a.)
I koht Kaido Pihelgas 5 punkti
II koht Janis Koops 5 punkti
III koht Guntars Bondars 4 punkti
Naised (absoluut)
I koht Aalo Põvvat 4 punkti
II koht Vera Mikijanska 3 punkti
III koht Lasma Bodniece 3 punkti
Mehed U50(50.-69a.)
I koht Ivars Babris 7 punkti
II koht Maris Koops 6 punkti
III koht Kalle Peebo 5 punkti
Mehed M70 (70a. ja vanemad)
I koht Elmar Uprus 4,5 punkti
II koht Elmars Gulbis 4,5 punkti
III koht Ülo Lepik 4,5 punkti

 

Valga Valka malematši 10 liikmeliste võistkondade vahel võitis sellel korral Valgamaa võistkond 45:42,5.

 

img_5830u10-tudrukud

U10 Tüdrukud

img_5831u10-poisid

U10 Poisid

img_5835u14-poisid

U14 Poisid

 

KOOLITUS

7 jaanuar, 2018

 

Võrkpallikohtunike täiendkoolitus on Valga Spordihalli auditooriumis
22. jaanuaril 2018.a. algusega kell 18.00.
Eelregistreerimine e-post valgamaa.sport@mail.ee.
Võimalus taotleda ka võrkpallikohtuniku litsentsi.
Koolitus on osavõtjatele tasuta.
Lisateave: R.Leppik 5234974.

 

Eestimaa Spordiliit Jõud tegi kokkuvõtted spordiaastast 2017. ja autasustas edukamaid

18 detsember, 2017

 

Pidulik kokkuvõtete tegemine toimus Kose Kultuurikeskuses Harjumaal
AASTA TEGIJA 2017. (valiti kõikide maakondade ühisel hääletamisel)
Aasta tegija tiitli tõi Valgamaale ja Valgasse Lauri Drubinš , kes oli 2017.a. Valgas ja Valgamaal korraldatud 13.Eestimaa talimängude ja 42.Eesti Linnade suvemängude Valga linnapoolne peakorraldaja.

lauri-drubins_2014

 

Aasta piirkondlik noortetreeneri tiitli Valgamaal sai Valga Laskurklubi kauaaegne treener Eduard Sokolovski.

img_5751

 

Aasta kohaliku spordiala edendaja tiitli Valgamaal sai Margo Metsoja, kes on Tõrva piirkonna edukas discgolfi raja ehitaja ja discgolfi koolituste korraldaja piirkonnas

img_5753

 

Aasta spordisündmuseks Valgamaal sai II Eesti- Läti jooks. Mida korraldas Valga Sport, Valga Linnavalitsus, Valka Linnavalitsus ja Valgamaa Spordiliit. Auhinna võttis vastu Leini Kirsimäe, kes oli II Eesti -Läti jooksu lastejooksude üks korraldaja

img_5758

 

Valgamaa edukad sportlased 2017. a

18 detsember, 2017

 

U12 vanuseklass

Ain Alar Pundonen – Valga spordiklubi , Sumo

 

U14 vanuseklass, poisid

Dan Šemeljov – Spordiklubi Maret-Sport, kergejõustik

 

U14 vanuseklass tüdrukud

Carmen Rääk – Spordiklubi Maret-Sport, kergejõustik

 

U16 vanuseklass, poisid

Xsander Solbaja – Spordiklubi Sumotori, Sumo

 

U16 vanuseklass, tüdrukud

Carmen Piho – Mäesuusaklubi Väike-Munamägi, mäesuusatamine

 

U18 , poisid

Kevin Koik – Spordiklubi Maret-Sport, kergejõustik

 

U18, tüdrukud

Laura Trašanov – Spordiklubi Maret-Sport, kergejõustik

 

U20, poisid

Karel Tilga – Spordiselts Tartu Kalev, Puka vald, kergejõustik

 

U20 tüdrukud

Marcella Liiv – Spordiklubi Viraaž, kergejõustik

 

U23 noormehed

 Martin Kõiv – Sisekaitse Akadeemia Spordiklubi, Valga vald, kulturism, fitness

 

U23 neiud

Mariel-Merlii Pulles – Spordiklubi Karupesa Team, murdmaasuusatamine

 

Mehed

Magnus Kirt – Tallinna Tehnikaülikooli Spordiklubi, Tõrva vald, kergejõustik

 

 Naised

Aili Popp – Jaanikese Jahiselts, Puka vald, jahilaskmine

 

Mehed 35+

Rein Mikk – Valgamaa Spordiveteranide Selts, kergejõustik

 

Naised 35+

Ene Aigro – Valgamaa Spordiveteranide Selts, murdmaasuusatamine

 

Parasport

Hans Teearu, Vaimsete Puuetega Inimeste Spordiliit, murdmaasuusatamine

 

Tehnikasport

Veiko Rääts – Sõmerpalu MK, Otepää vald, Enduro

 

Noorte võistkond

Nominendid

Spordiklubi Karupesa Team poiste U18 vanuseklassi murdmaasuusatamise paarissprindi meeskond

Mart Vsivtsev, Steve Vahi

 

Täiskasvanute võistkond

Spordiklubi Põhjakotkas Otepää suusahüppe meeskond

Markkus Alter, Karl-August Tiirmaa, Artti Aigro

 

Pallimängude võistkond

BC Valga-Valka/Maks&Moorits Valga korvpallimeeskond

Sander Saare, Niks Visnevics, Roberts Freimanis, Robert Peterson, Ernestas Bruzas, Elvijs Miculis, Kristaps Miglinieks, Egert Haller, Edgars Lasenbergs,

Rain Raadik. Peatreener Kristaps Zeids

 

Spordiperekond

Perekond Kattai – Tiit, Anneli, Anna-Liisa, Kevin

 

Pikaajaline aktiivne sportija M80+

Uudo Blaasen – Valgamaa Spordiveteranide Selts, petanque

 

Keeni Kooli võimlas lõppesid Valgamaa karikavõistlused meeste võrkpallis

12 detsember, 2017

 

Poolfinaalides kohtusid: Helme vald – Valka Migla, võit tulemusega 3:1 Helmele.
Teises poolfinaalis olid vastakuti VK Viktooria ja Valka linna meeskond, 3:0 võit VK Viktooriale.
III – 4. koha mängus võitis Valka Migla Valka linna meeskonda 3:0.

 

I – II koha mäng Helme vald – VK Viktooria oli viiegeimiline ja karikavõit tulemusega 3:2 Helme meeskonnale.
Karikavõitja Helme meeskonnas mängisid:
Rauno Mõts, Janek Pisartšik, Egon Ilisson, Kristo Vahar, Kristjan Mikk, Randy Elias, Heiki Pilm, Anglus Piller, Raigo Mõts, Andre Vatsk.

 

Kokkuvõttes 5.koht Valga Linnavalitsuse meeskonnale ja 6.koht Valga Sport meeskonnale.

 

helme-kv-vork2_

helme-vork-kv-1_

Pildid: Õnne Laiakask

 

 

Naiskondade võrkpallikarikas Otepää Võrkpalliklubile

21 november, 2017

 

Valgas lõppesid 2017. a Valgamaa võrkpallikarikavõistlused naiskondadele. Finaalmängus III – 4. kohale võitis Valga Linnavalitsuse naiskond Valgamaa Spordiveterane 3:0. I – II koha mängus alistas Otepää Võrkpalliklubi Tõrva Võrkpalliklubi samuti 3:0.

 

img_5675
I koht Otepää Võrkpalliklubi (Kristiina Kopli, Ruth Ivan, Krista Rautsik, Anniki Jaama, Heidi Sibul, Hedi Verev, Eva Ojakivi, Merlin Müür, Ülle Ernits, Kristel Trolla)

 

img_5673

II koht Tõrva Võrkpalliklubi (Kadri Pilm, Kaja Mölder, Kirsti Allik, Monika Poom, Anne Kaldma, Martiina Palumaa, Agnes Põldma, Ethel Heidi Sepp, Grete Allilender)

 

img_5667

III koht Valga Linnavalitsus (Hele Heletäht, Karina Unt, Karmen Kull, Jane Mölder, Julia Mihhalkina, Lenna Hingla, Ülle Saar, Aleftina Karpats, Jelena Tops)

 

img_5671

4. koht Valgamaa SVS (Olesja Kaart, Raili Põder, Anastassija Dobrovolskaja, Kaire Vilson, Kätlin Mannas, Sirle Ruotai, Anne Kibal).

 

1 3 4 5 6 7 15